בלוג

אוטיזם

אוטיזם

בתוך תחום הלקויות, אני מומחית לאוטיזם על כל דרגותיו: מהקצה הקשה שלו, עד לאוטיזם בתפקוד גבוה ותסמונת אספרגר.

קרא עוד »
ענת זכאי - פסיכותרפיסטית ומנחת קבוצות - ארוטיקה בזוגיות

ארוטיקה בזוגיות

התשוקה האירוטית היא הביטוי המובהק ביותר למעמקי הנפש שלנו. כשאנחנו מבטאים את התשוקה באופן מיני, היא מתבטאת באנרגיה מוגברת בכל שאר תחומי החיים שלנו.

קרא עוד »
מחלת הסרטן

מחלת הסרטן

כשמקבלים אבחנה, מרגישים שקבלו גזר דין מוות. מבולבלים, נבוכים ומבוהלים, המאובחן מחפש להבין את משמעות האבחנה שקיבל, איזה טיפולים יעבור, והשאלה שמטרידה אותו יותר מכל, – האם הוא עומד למות.

קרא עוד »

סוף החיים

"מתן בשורה מרה" הוא נושא שאני מתמחה בללמד צוותים במרכזים רפואיים על מתן אבחנה על מחלה קשה. בבתי חולים זה משהו שצוות צריך להתמודד אתו יום יום. אני מלמדת את המודל הרפואי המקובל בעולפ המערבי ה SPIKES, אבל מרחיבה את השיח על ההתמודדות של הצוות במתן הודעה כזו, על כל ההיבטים שלו. השיח מזמין התבוננות על דפוסי התקשורת במשפחה לגבי מוות, מה אנחנו מוצאים שעוזר, כיצד נכון לדבר עם ילדים על מוות במשפחה.

קרא עוד »
סרטן השד

סרטן השד

השלבים של המחלה, הוורייציות של סוגי הטיפול וההתערבויות הרפואיות השונות. לפעמים המטופלת ניצבת מול דילמות בהן יש לה חופש החלטה לגבי הטיפול המוצע.

קרא עוד »

עבודה עם הורים

עבודה עם הורים לילדים עם ADHD, ASD כולל אספרגר, לקויות התפתחותיות, וקשיי התנהגות לגדל ילדים זה קשה. אבל זה לא אמור להיות "כזה" קשה. כשההורות מאותגרת מידי, זה כמעט תמיד עדות לקושי שיש לילד.

קרא עוד »
שכול בימי הקורונה

שכול בימי הקורונה

יום הזיכרון השנה ייראה אחרת. הטקסים לא יתקיימו כפי שאנחנו מכירים אותם. בבתי הקברות ובאתרי ההנצחה תהיה רק נוכחות מייצגת.

קרא עוד »
דילוג לתוכן